Proč se vám vyplatí přejít z OSVČ na s. r. o. a jak na to?

Estimated read time 3 min read

Toužíte, aby se vám ve světě byznysu otevřely nové možnosti? Přejděte z OSVČ na s. r. o.! V našem článku se dozvíte, proč je tato forma podnikání mnohem přínosnější. Na závěr vám ještě poradíme, jak tento přechod vyřídíte hladce a bez komplikací.

Budete působit důvěryhodněji

Právnické osoby na první pohled působí důvěryhodnějším dojmem než osoby samostatně výdělečně činné neboli OSVČ. Jak je to možné? Mnoho lidí má dojem, že za firmou stojí více lidí a tím pádem jim také více věří. V dnešní době už to není tak markantní jako v minulosti, ale podvědomě to stále mnoho lidí vnímá právě tímto způsobem.

Neručíte celým svým majetkem

S vyššími obraty často přichází také vyšší rizika. Co to v praxi znamená? Jako s. r. o. nemusíte ručit celým svým majetkem, ručíte pouze do výše nesplaceného vkladu. Nikdo vám tedy nevezme dům ani auto, a to je velká výhoda, zejména tehdy, když nesete zodpovědnost za celou rodinu.

Otevřou se vám dveře do výběrových řízení

Některé zakázky jsou určené pouze pro společnosti, jako živnostník si na ně “nesáhnete”. Nesplňujete vstupní podmínky, a tudíž k nim nedostanete přístup. Podobná situace často nastává také v případě dotací. Některé dotační projekty bohužel myslí jen na firmy. Jako živnostník peníze nezískáte.

Nikdo není nenahraditelný

Když se rozhodnete ukončit své podnikaní jako OSVČ, nepřevedete na nikoho své dobré jméno, své kontakty a ani rozdělané zakázky. Žádné pokračování se nekoná, je konec. Tato situace ovšem nenastane v případě, že vlastníte firmu. Ta je na vás nezávislá, můžete tak své celoživotní dílo předat potomkům nebo šikovným kolegům a zajistit si tím pohodlné stáří.

Nejjednodušší řešení pro přechod

Žádné zbrklé akce se v podnikání nevyplácí, mohly by vás stát hodně peněz. Vezměte to raději všechno hezky postupně. Mnoho malých podnikatelů nějakou dobu i po založení společnosti podniká jako fyzická osoba. Své podnikání tedy převádí pomalu za běžného pochodu. Úplně nejjednodušší variantou je nechat samotné založení společnosti na někom jiném a koupit si ready-made společnost. Proč? Vyhnete se obíhání úřadů a papírování, to za vás obstarají jiní. Těmito službami se zabývá například SimplyOffice, nechte proto založení firmy na nich a věnujte se raději své budoucí firmě.

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours