Cestovní pojištění k platební kartě? Nemusí vždy stačit!

Estimated read time 3 min read

Čeká vás obchodní cesta do zahraničí nebo si jen konečně dopřejete zaslouženou dovolenou v některé z exotických destinací? Ať už se chystáte opustit rodnou vlast z jakéhokoliv důvodu, rozhodně nezapomínejte na cestovní pojištění. Že už ho máte, protože vlastníte prestižní platební kartu? Pojištění k platební kartě vám může i nemusí stačit!Některé bankovní ústavy nabízí cestovní pojištění k platebním kartám. Bývá zahrnuto v ceně, případně si za něj klienti musí pár korun připlatit. V nabídce je obvykle několik produktů s různým limitem léčebných výloh a rozsahem pojištění.

Nespornou výhodou cestovního pojištění k platební kartě je úspora času. Nemusíte se zdržovat výběrem a zřizováním klasického cestovního pojištění. Na druhou stranu – uzavřít kvalitní pojištění do zahraničí online je otázkou několika minut.

zbyznysu.cz_online_ergo_cz_01

Nevýhodou cestovního pojištění k platební kartě jsou různé výluky, nízké limity pojistných výloh a značně limitovaný rozsah pojistného plnění. Důvod je prostý – banky totiž klientům poskytují pouze základní balíčky, které lze přizpůsobit jen do velmi omezené míry. Velmi nízký bývá také limit za odpovědnost za škody způsobené druhé osobě. Cestovní pojištění ke kartě většinou nezahrnuje pojištění storna zájezdu a pojištění zavazadel.

Pozor si dejte také na „pojištění pro celou rodinu“ – zjistěte si, jestli se výše pojistných limitů týká jednotlivých členů nebo je uvedena jako souhrn pro všechny členy.

V praxi závisí rozsah pojištění ke kartě na konkrétní bance. Drtivá většina bankovních ústavů bohužel nenabízí převratné produkty a je bezpečnější si uzavřít plnohodnotné cestovní pojištění u renomované pojišťovny.

zbyznysu.cz_online_ergo_cz_02

Atraktivní balíčky cestovního pojištění nadejte v nabídce pojišťovny ERGO. Působí na českém trhu přes 20 let a nabízí široké spektrum pojištění (např. pojištění nemovitosti, domácnosti, pro piloty…), které si můžete sjednat online.

 

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.