Chcete poslat balík do Anglie? Přečtěte si, jak to udělat správně a levně!

Estimated read time 3 min read

Podnikáte a rádi byste zasílali zboží zákazníkům s bydlištěm v Anglii? Máte na ostrovech rodinu či přátele a chcete jim poslat balíček? V obou případech vás čeká stejný proces, ovšem nemusíte mít strach, protože nejde o nic, co byste nezvládli. Přesto se vám budou hodit následující tipy – pokud je dodržíte, ušetříte si starosti, čas i peníze.

Co všechno (ne)můžete poslat?

Některé věci do zahraničí poštou nedostanete. Výčet kontrolovaných komodit čítá zbraně, výbušniny, zvířata, chemikálie a další položky, které nesmíte jen tak zabalit a poslat. Jde o poměrně obsáhlý seznam, který byste si měli předem nastudovat. Když celníci některou ze zakázaných komodit objeví, pravděpodobně ji už neuvidíte. A pak jsou zde regulované komodity podléhající clu nebo celnímu dohledu. Případně položky vyžadující zvláštní povolení.

Jak je to byrokracií a daní?

Do Brexitu daleko a prozatím platí, že pro poslání balíku do Anglie nepotřebujete žádné zvláštní dokumenty. Pouze celní prohlášení, ale to za vás obstará vybraný dopravce. Další dobrá zpráva je, že nemusíte hradit žádné DPH či clo.

Kterého dopravce zvolit?

Výběr dopravce je při zaslání balíku do zahraničí klíčový. Chcete-li, aby se zásilka dostala do cíle rychle, v pořádku a za dobrou cenu, bude se vám zamlouvat nabídka služby Balík Servis. Jde o ideální řešení pro fyzické osoby a firmy, které kvůli nižšímu objemu zásilek nedosahují na speciální podmínky dopravců.

Balík Servis umožňuje zaslání balíku odkudkoliv na světě. Po vyplnění formuláře na www.balikservis.cz a úhradě kartou online vaše starosti končí a vše ostatní zajistí dopravce. Kurýr se dostaví na smluvené místo, kde přebere zásilku a předá ji dál. Po celou dobu budete mít přehled o tom, kde se právě balíček nachází.

S Balík Servisem pohodlně pošlete i velký balík o váze do 700 kg a rozměrech 2×2×3 m. Podrobnosti najdete na uvedeném webu www.balikservis.cz.

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.