Chorvatská INA koupí podíly v ložiscích zemního plynu v severní části Jaderského moře

Estimated read time 2 min read

Chorvatská součást Skupiny MOL, společnost INA, koupí společnost Eni Croatia, člena italské Skupiny Eni. Prostřednictvím Eni Croatia participovala Skupina Eni na společném projektu těžby zemního plynu z mořského dna v chorvatské části Jaderského moře a těžební lokalitě Marica. 

Po splnění všech podmínek, včetně souhlasu chorvatského antimonopolního úřadu, se INA stane 100% vlastníkem a jediným operátorem uhlovodíkových ložisek v severní části Jaderského moře a lokalitě Marica. Vydání rozhodnutí se očekává v nejbližších měsících.

Transakce může zvýšit ověřené a předpokládané zásoby společnosti INA o téměř 4,3 milionu barelů ropného ekvivalentu (boe) a zvýšit těžbu uhlovodíků v roce 2018 o 2500 boe (přibližně 380 000 m³ denně). Je to další krok k naplnění cíle Skupiny MOL v oblasti doplňování uhlovodíkových rezerv.

INA se také poprvé ve své historii stane jediným operátorem podmořského ložiska. To společnosti umožní rozšířit do budoucna své investice v severní části Jaderského moře a těžební lokalitě Marica. Po ukončení transakce bude celý objem zemního plynu vytěženého z koncesní lokality v severní části Jaderského moře využit na zásobování Chorvatska, zatímco zemní plyn z těžební lokality Marica bude v souladu se smlouvami mezi INA a Eni o prodeji zemního plynu směřovat – tak jako dosud – do Itálie.

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.