Daňové ráje využívají tisíce Čechů. Důvody většiny jsou jasné: zachování anonymity

Estimated read time 3 min read

Problematika daňových rájů vyvolává emoce. Valná většina lidí, kteří se v podnikatelském prostředí nepohybují, považují majitele offshore firem za podvodníky. Typického podnikatele si pak představují jako člověka, který přiletěl do exotické destinace s kufrem plným nelegálně získaných peněz, aby založil firmu a finanční prostředky „vypral“. Kontroverzní podnikatelé však tvoří špičku ledovce. Daňové ráje naopak představují zcela legitimní způsob daňové optimalizace. Navíc nabízí další podstatné výhody – především pak anonymitu vlastnictví.

Proč se majitelé firem stahují do ústraní?

„Kdo podniká čestně a v souladu se zákony, nemá co skrývat!“ Právě takovým způsobem o offshore firmách smýšlí veřejnost a média se jí to rozhodně nesnaží vyvrátit. Zakrytí vlastnické struktury přitom není a priori negativní jev. Majitelé firem se sídlem v daňovém ráji k tomu obvykle mají dostatek pádných důvodů. V praxi je využití offshore firmy pro praní špinavých peněz spíše problematické.

Anonymita vlastnické struktury bývá žádoucí z různých pohnutek. Mnohé majitele firem vede k anonymizaci snaha o zajištění maximální míry bezpečnosti svého podnikání, ale i svého života a životů svých blízkých. Zjistit si veškeré informace o majetku z veřejně dostupných dokumentů je velmi snadné – a případů, kdy jsou data zneužita konkurencí nebo pachateli trestné činnosti, se děje víc než dost.

V souvislosti s anonymizací majetku se sice nabízí také svěřenský fond, ten ale vždy nepředstavuje ideální řešení pro danou situaci. Překlopení businessu na zahraniční subjekt se sídlem v daňovém ráji je často jedinou správnou volbou.

Založení je snadné, administrativu zprostředkuje odborník

Start s offshore podnikáním je překvapivě mnohem jednodušší než založení firmy v České republice. Ať už jde o nové nebo ready made společnosti, proces není složitý a postará se o něj odborník ze specializované agentury nebo advokátní kanceláře. Vystačí si s plnou mocí.

V případě zájmu o bližší informace se neváhejte obrátit na konzultační komunitu Zenron, která se v oblasti offsore pohybuje přes 20 let. Více na www.zenron.cz.

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.