Diskuze: Nová průmyslová zóna Nad Barborkou

Estimated read time 2 min read

Vytvoření příznivějąích podmínek pro podnikání v Moravskoslezském kraji, zvýhodnění kraje v dotačních systémech a operačních programech, vyřeąení sanace a revitalizace starých, ekologicky zatíľených území či dřívějąí odchod horníků do důchodu – tak zní apel regionální Tripartity i jejího člena – Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje na zítřejší výjezdní zasedání Vlády ČR na Ostravsku.

Podnikání v Moravskoslezském kraji by jistě prospělo například zavedení speciálních proexportních opatření pro místní firmy či třeba podpora podnikatelských inkubátorů, které poskytnou firmám prostor zdarma,” přibliľuje poľadavky Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje její předseda Jan Březina, který je zároveň i místopředsedou regionální „malé“ Tripartity. Kromě podpory podnikatelů však místní komora apeluje na vládu i například v oblasti urychlené přípravy a financování strategické průmyslové zóny Nad Barborou na Karvinsku. Tomuto bodu se bude vláda na zítřejąím jednání věnovat.

Dalším bodem programu výjezdního zasedání vlády, na který místní komora upozorňuje, je pak i návrh novely zákona o důchodovém pojištění a zákon o organizaci a provádění sociálního zabezpečení. „Připojili jsme se k apelu na zavedení dřívějąího odchodu do důchodů pro horníky. Velice bychom vąak přivítali i zavedení rekvalifikačních a vzdělávacích programů pro propuątěné horníky a pracovníky navázaných firem či zavedení motivačního systému pro daląí vzdělávání horníků,“ dodává Březina.

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.