Domácí automatizace Foxtrot jako nedílná součást nadstandardního bydlení Rezidence Fastrova

Estimated read time 6 min read

(Aktualita) V Praze 6 Břevnově na ulici Fastrova 7 se právě dokončuje zajímavý komorní projekt sedmi luxusních bytů pod názvem Rezidence Fastrova, který kombinuje výhody bydlení v centru města s rozsáhlou možností volnočasových aktivit v bezprostřední blízkosti Vašeho budoucího bydliště. Toto spojení umožňuje optimální skloubení každodenního pracovního a osobního života podtržené neopakovatelnou atmosférou blízkosti historického centra hlavního města.

Projekt je mimo jiné zajímavý tím, že všechny byty již ve standardním vybavení jsou vybaveny systémem domácí automatizace Foxtrot. Všichni obyvatelé tedy kromě luxusního bydlení na dobré adrese získávají plnou kontrolu nad všemi technologiemi bytu prostřednictvím dotykového tabletu zabudovaného přímo v bytě, ale stejně tak prostřednictvím všech chytrých telefonů či TV obrazovky.

V každém bytě řídí Foxtrot systém vytápění (kotel Viesmann s radiátory a fan-coily), osvětlení, žaluzie, klimatizaci a bezpečnostní systém. Při rozšíření základního balíčku může Foxtrot také měřit spotřebu energií, která je obyvatelům k dispozici v přehledných grafech a to i několik let zpětně.

Projekt Residence Fastrova realizuje developerská společnost MAX Immo, spol. s r. o. a systém Foxtrot zde nasadila integrační společnost En-Tech s.r.o., která se zabývá realizací domácí automatizace od jednodušších řešení pro byty až po nadstandardní zakázková řešení na míru nejnáročnějším zákazníkům (více o společnosti na www.inteligentni-instalace.cz).

Samotný řídicí systém Tecomat Foxtrot pochází z české společnosti Teco a.s., která se vývojem řídicích systémů zabývá kontinuálně více než 38 let, zpočátku jako divize průmyslové automatizace s.p. Tesla Kolín, následně po revoluci od r. 1993 pod samostatnou značkou Teco. Teco je jednou z mála českých elektrotechnických firem, která dokázala i po revoluci vyvíjet a vyrábět systémy světového standardu a úspěšně konkurovat velkým nadnárodním gigantům. Například v oblasti inteligentních instalací získalo Teco dominantní pozici na českém trhu a úspěšně se rozšiřuje i do zahraničí.

Systém Foxtrot můžeme nalézt nejen v domech či velkých budovách, ale stále častěji i v bytech. A to jak v nadstandardních luxusně vybavených, ale i v běžných bytech, kde může plnit i dílčí řídicí funkce. Je to modulární systém, který lze kdykoliv rozšiřovat, s průmyslovými kořeny, takže je vyvinut a vyroben s ohledem na mimořádně dlouhou životnost a odolnost. Dokazuje to řada referencí formy Teco, kde řídicí systémy fungují nepřetržitě několik desítek let. A to je další významná výhoda Foxtrotu oproti konkurenci.

Tablet na stěně v předsíni je jednou z možností, jak centrálně ovládat všechny technologie v bytě, mít o nich přehled, včetně přehledu o spotřebách energií.

Na tabletu mají obyvatelé dokonalý přehled o všech technologiích v domě, snadno je mohou ovládat a také nastavit. Například časové programy vytápění, nastavení světelných scén či zapnutí funkce simulace přítomnosti. Tablet je samozřejmě mobilní zařízení, takže jej lze využít na řadu dalších úkonů od práce až po domácí zábavu.