Dovolená v zimě? Lyže a hory vedou

Estimated read time 2 min read

Celkem 51 % českých turistů odjíždí na zimní dovolenou na 6 až 9 dní. Mezi týdenními pobyty převládají zejména zájezdy na hory. Třetina Čechů pak preferuje dovolenou do 5 dnů. Vyplývá to z aktuálních statistik cestovní agentury Invia, která je největším online prodejcem zájezdů přes internet na tuzemském trhu. Přitom pobyty na 10 až 13 dní volí jen 10 % klientů a zimní dovolenou delší než 14 dní si dopřává pouze 6 % turistů. O delší pobyty mají zájem zejména cestovatelé, kteří míří do exotických krajin. Největší zájem o tento druh zájezdů je přes vánoční svátky, nejoblíbenější jsou exotické zájezdy trvající přes Štědrý den i Silvestr.

Češi tradičně tráví zimní dovolenou nejraději na horách. Lyžařské pobyty preferuje v zimním období 56 % klientů cestovní agentury Invia. V letošním roce jsou nejoblíbenější lyžařská střediska v italských Alpách, které si zvolilo 27 % turistů. Itálie je oblíbená pro vysokou kvalitu služeb a perfektně upravené svahy. Pro letošní sezónu byly navíc rozšířeny ubytovací kapacity v italských střediscích Val di Fiemme, Marrileva i Paganela.

Právě zimní dovolená je oblíbeným vánočním dárkem. Zvláště v rámci rodiny si lidé rádi pořizují lyžařské zájezdy, ale i pobyty k moři. Ne všichni si však troufnou koupit dovolenou jako dárek, protože neznají přesné preference obdarovávaného, co se týče lokality, nároku na ubytování čí vhodného termínu zájezdu. V předvánočním období proto roste zájem o dárkové certifikáty. Poukazy na zájezdy jsou ideálním dárkem na poslední chvíli, protože lze zvolit variantu elektronické poukázky, kterou stačí vytisknout a položit pod stromeček. Cestovní agentura Invia proto očekává největší nápor poptávky o dárkové certifikáty poslední tři dny před Štědrým dnem.

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.