I energetika už má registr dlužníků

Estimated read time 3 min read

Společnost Bohemia Energy se stala jedním z prvních členů sekce poskytovatelů energií Registru platebních informací REPI, který je v provozu od konce minulého roku a je provozován společností CRIF – Registr platebních informací. Cílem tohoto registru je vzájemná výměna dat mezi jeho členy přispívající k omezování rizik spojených s neplatiči na českém trhu.

 „Členství Bohemia Energy v energetické sekci registru REPI je pro naše zákazníky dobrou zprávou. Klienti s velmi dobrou platební morálkou mohou díky informacím z registru získat výhodnější platební podmínky či podmínky u žádostí o úvěry,“ říká Ondřej Karásek, finanční ředitel Bohemia Energy. Registr totiž umožňuje posoudit platební morálku klientů u řady produktů z jiných oblastí, jako jsou například poskytovatelé půjček. To může členům REPI výrazně pomoci.

Registr REPI se také významně podílí na prevenci neoprávněných odběrů elektřiny a plynu v ČR, které jsou dlouhodobým problémem. „Jde o součást našeho úsilí o kultivaci a férovost českého energetického trhu. Na černé odběry totiž doplácejí především řádně platící odběratelé,“ dodává Ondřej Karásek. Členy registru jsou firmy, které chtějí prověřit historii plateb zákazníků.

„Cílem registru REPI je zjednodušení procesu kontroly platební morálky zákazníků z více oborů. Je výhodný jak pro zákazníky, tak pro poskytovatele služeb, kteří jsou členy registru. Vstup Bohemia Energy, jednoho z lídrů mezi poskytovateli energií, vnímáme jako důležitý krok zvyšující komplexnost a záběr registru. Registr REPI je již využíván dvaceti společnostmi z finančního odvětví a z oboru energetiky a očekává se vstup firem i z dalších odvětví jako jsou provozovatelé e-shopů, poskytovatelé platebních služeb, inkasní společnosti, pronajímatelé nemovitostí, telekomunikační operátoři či poskytovatelé kabelových televizí,“ říká Petr Kučera, výkonný ředitel společnosti CRIF – Czech Credit Bureau, která registr REPI zajišťuje po organizační a technické stránce.

Registr REPI funguje plně v souladu s platnými zákony. Členové i správce pečlivě dodržují zásady transparentnosti a ochrany informací. Klient je o zaslání svých údajů do registru vždy informován, data o něm mohou členové registru získat jen v souvislosti s konkrétním posuzovaným obchodním případem.

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.