Nejen začínající podnikatelé mají tvrdý chleba, což potvrzují statistiky, podle kterých do pěti let zanikne 8 z 10 nově založených společností. Některé analýzy dokonce tvrdí, že první pětiletku vydrží pouhých 5 % subjektů. Důvody krachu bývají rozličné – někdy je na vině špatná intuice, jindy volba nesprávného partnera. Velmi často však firmy potápí špatné hospodaření. Nedělejte stejnou chybu jako ostatní a snažte se ušetřit všude, kde to jen trochu půjde. Dáme vám pár praktických tipů k dobru.
1. Vyměňte kancelář za domácí pracovnu
Pokud vám k podnikání stačí notebook, můžete pracovat i doma na gauči. Pronájem kanceláře stojí nemalé peníze, které by mohly zůstat na vašem firemním účtu. S klienty si v případě potřeby zajdete na oběd do lepší restaurace. S plným žaludkem se obchody beztak uzavírají lépe.
2. Nakupujte repasovanou techniku
Výpočetní technika nepatří k nejlevnějším položkám, ale i za ní lze významně ušetřit. Pracovní notebook nebo repasované servery HP pořídíte ve specializovaném bazaru za zlomek původní ceny. Přitom vám poslouží stejně dobře jako zbrusu nový hardware.
3. Neutrácejte za to, co k podnikání nepotřebujete
Co se penězi, které vám ušetři bazar specializující se na prodej serverů? Investujte je do rozvoje podnikání a neutrácejte za pěkné, leč nepotřebné věci. Třeba za úhradu splátek operativního leasingu za luxusní automobil nebo za „rolexky“. Vždy si dobře rozmyslete, zda dané zboží skutečně potřebujete a nezapomeňte, že solidní obchodní partnery oslníte spíše kvalitním zbožím a službami na úrovni než hochštaplerstvím.
4. Využívejte cashback a slevové kupony
Spousta e-shopů umožňuje nakupování s tzv. cashbackem, tedy s možností zpětného získání části platby. Budete-li tímto způsobem nakupovat pravidelně, vaše cashflow pocítí úlevu. Dalším jednoduchým způsobem, jak ušetřit při nákupu, jsou slevové kódy a kupony. Poohlédněte se po nich na některém z mnoha slevových portálů. Příjemně vás překvapí, kolik prodejců tuto možnost nabízí.
+ There are no comments
Add yours