Kolik si Češi vydělávají přes Airbnb?

Estimated read time 2 min read

Českým majitelům nemovitostí není pojem Airbnb nijak neznámý. Naopak k populární platformě pro zprostředkování krátkodobého pronájmu v posledních letech přilnuli a stále častěji nabízí ubytování právě jejím prostřednictvím. Podle statistik se v roce 2017 ubytovalo přes aplikaci více jak o polovinu lidí než v roce předcházejícím a celkový počet pokořil hranici jednoho milionu.

Nejlépe jsou na tom majitelé bytů a domů z Prahy. Jejich nemovitosti se přes Airbnb pronajímají zdaleka nejčastěji, nicméně pozadu nezůstávají ani regiony mimo metropoli (boom zažila jižní Morava a Slezsko). Právě ty loni zaznamenaly 108% růst. Našinci nejčastěji ubytovávají Němce a Američany. Průměrná délka pobytu činí 3,3 noci.

Celkový počet českých pronajímatelů na Airbnb se pohybuje kolem 11 tisíc a vzhledem k současným trendům lze předpokládat, že v blízké budoucnosti výrazně poroste. Výše průměrného výdělku za rok 2017 přesáhla 54 tisíc při průměrném obsazení nemovitosti na 38 nocí.

Konkurence roste, výdělky klesají

Vydělávat krátkodobým pronájmem nemovitosti přes Airbnb je stále těžší. Konkurence je obrovská a nároky hostů stoupají. Pro většinu hostitelů tak platforma představuje pouze doplněk k dalším příjmům. Na druhé straně však stojí menšina, která se dokázala adaptovat a nabízí atraktivnější kombinaci stylového prostředí a přijatelné ceny.

Profi správa může výnos výrazně navýšit

Velmi dobře jsou na tom majitelé bytů a domů, kteří se rozhodli pro správu krátkodobého pronájmu pod taktovkou specializované firmy Let Me Inn. Odborníci mají s krátkodobým pronájmem bohaté zkušenosti a jejich komplexní servis vede ke zvýšení výnosu o cca 20 – 50 %.

Cena za správu Airbnb v Praze přitom není nijak vysoká. Přesvědčit se o tom můžete na letmeinn.cz.

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.