Operativní leasing pro fyzické osoby

Estimated read time 6 min read

Operativní leasing pro fyzické osoby je na trhu dva roky. Tato služba pomalu, ale jistě, mění návyky českých řidičů, kteří si uvědomují její výhody. Na začátku byla jedna značka, další se postupně přidávají. Přinášíme přehlednou nabídku 12 výrobců, které najdete i na nezávislém srovnávači leasio.cz.

Všechno to ve skutečnosti začalo ještě před rokem 2014, kdy Škoda Auto uvedla svůj produkt Bez starostí. Už nějakou dobu totiž operativní leasing pro fyzické osoby nabízely společnosti UniCredit Leasing a ČSOB Leasing (pokračuje i dnes), příliš ale tuto službu nepropagovaly. O to se postarala až právě tuzemská automobilka, která do tohoto produktu investovala nemalé peníze a vyšlapala tak cestičku dalším automobilkám, jež se postupně přidávaly.

Ještě do konce roku 2014 představily svůj produkt značky BMW, Hyundai, Mercedes-Benz, Opel, Seat a Volkswagen,“ vzpomíná Karel Směšný, zakladatel serveru leasio.cz. Zatímco s operativním leasingem pro firmy měly automobilky, resp. finanční společnosti (UniCredit Leasing, ŠkoFIN, dnes Volkswagen Financial Service), velké zkušenosti, běžní lidé pro ně byli velkou neznámou. Proto se na začátku občas stávalo, že importéři měsíční splátku „nacenili“ až příliš výhodně a po čase ji museli změnit. „Operativní leasing pro fyzické osoby se často dotuje v rámci marketingové kampaně,“ vysvětluje Karel Směšný. „Do výpočtů negativně vstoupila i aféra Dieselgate, která ovlivnila zůstatkové hodnoty aut,“ doplňuje Michal Štengl z leasio.cz. I proto některé automobilky své produkty před koncem loňského roku stáhly. Výpočet měsíčních splátek je nesmírně složitá záležitost, proto se ceníky mění maximálně dva až třikrát do roka.

V současné době nabízí operativní leasing pro fyzické osoby čtrnáct automobilek, nicméně Ford a Mazda nemají „ceník“, z něhož by si mohl zákazník jednoduše vybrat verzi. Obě značky totiž dělají individuální kalkulace na vybraný model, stačí zaslat mailem výpis z konfigurátoru. Přehled zbývajících značek najdete v stručném přehledu, konkrétní nabídku aut naleznete i na webu leasio.cz. Zde si můžete jednotlivé nabídky srovnat nejen podle výše měsíční splátky, ale také podle služeb. Ty jsou totiž velmi důležité.

 • AUDI – v seznamu operativního leasingu jsou dva modely. Jde o Audi A4 s jediným motorem 1.4 TFSI a Audi A4 Avant s dieselovým 2.0 TDI o výkonu 110 kW. Všechny kalkulace jsou nastaveny na tři roky s ročním nájezdem 20 tis. km.
 • CITROËN – v rámci programu Citroën Relax, resp. Relax Plus, je k dispozici celkem 18 variant od devíti modelů. Leasingovou smlouvu je možno sjednat na 24 nebo 36 měsíců s maximálním nájezdem 20 tis. km/rok.
 • FIAT – poskytuje operativní leasing hned na pět svých modelů. Smlouvu lze uzavřít na 12, 24 nebo 36 měsíců v závislosti na konkrétním modelu. Roční limit ujetých kilometrů je ale pro všechny stejný ve výši 20 tis. km.
 • HYUNDAI – služba Hyundai Tarif obsahuje nabídku operativního leasingu na sedm modelů, z nichž každý zastupuje jedna motorizace. Základní nabídka je na dobu tří let s nájezdem 20 tis. km/rok.
 • JEEP – pro soukromníky poskytuje operativní leasing na modely Jeep Renegade a Jeep Grand Cherokee, který je také se svou splátkou necelých dvaceti tisíc korun nejdražším vozem v nabídce na srovnávači Leasio.cz.
 • MERCEDES-BENZ – na „operák“ nabízí na osm modelů, u každého si pak můžete vybrat motor, převodovku i barvu. Smlouvu je možné uzavřít na 12, 24 nebo 36 měsíců s limitem 20 nebo 30 tis. km/rok. Zajímavostí je, že v případě přečerpání stanoveného množství kilometrů si prodejce účtuje poměrně vysokou částku za přejetý kilometr. V závislosti na modelu se platí 2,40-4,40 Kč bez DPH za km.
 • OPEL – v rámci programu Opel Flex Lease si mohou zájemci zvolit modely Astra a Insignia. Délka operativního leasingu může být dohodnuta na dva nebo tři roky s ročním nájezdem 20 tis. km. Zákazník zde má opět možnost zvolit kalkulaci bez nebo se službami.
 • PEUGEOT – francouzská značka poskytuje operativní leasing v rámci produktu Peugeot Relax. Nabízí celkem sedmnáct variant od devíti modelů. Operativní leasing lze dohodnout na dva nebo tři roky a nájezdem 20 tis. km/rok.
 • RENAULT – v programu Drive najdete pět modelů, u čtyř z nich (Clio, Clio Grandtour, Mégane a Kadjar) si můžete vybrat z jednoho zážehového a jednoho vznětového motoru. Zajímavostí je nabídka osobní dodávky Trafic Cool. Smlouva může být sjednána na dva roky a s maximálním ročním nájezdem 20 tis. km.
 • SEAT – Seat Olé na oficiálním webu ukazuje celkem pět modelů v deseti kombinacích. Nabídka je pozoruhodná díky sportovním modelům Leon FR a Cupra. Měsíční splátka obsahuje předepsaný servis i zimní pneumatiky. Nájem trvá po dobu dvou let s ročním nájezdem 20 tis. km.
 • ŠKODA AUTO – v rámci programu Škoda bez starostí je v nabídce pět modelů v celkem osmnácti kombinacích motorů a karoserií. Automobily mají v ceně paket Mobilita Plus, který zajišťuje pomoc v případech, na které se nevztahuje základní asistenční služba. Vozy lze pronajmout na dobu dvou let a 40 tis. km nebo na dobu tří let s celkovým nájezdem 50 tis. km. Škoda nabízí dvě varianty operativního leasingu. Zatímco základní START nezahrnuje zimní pneumatiky ani servis, u varianty KOMPLET jsou zmíněné služby obsaženy v ceně měsíční splátky.
 • VOLKSWAGEN – nabídku operativního leasingu najdou zájemci pod název All Inclusive. Importér se rozhodl nabídnout model Golf v celkem deseti variantách (hatchback, kombi Variant i Golf Plus) od motorizace 1.2 TSI s výkonem 81 kW až po nejvýkonnější Golf R o výkonu 221 kW. V seznamu modelů nechybí ani oblíbené kompaktní MPV Touran, které je k mání pouze s jediným motorem 1.4 TSI.

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.