Plzeňský Daikin vloni vynaložil na modernizaci výroby 9 milionů korun, letos počítá s až 52 miliony

Estimated read time 3 min read

Daikin v loňském roce investoval v plzeňském závodě do robotizace výrobních procesů 8 893 000 korun. Letos by měly zaměstnancům usnadnit práci nově pořízené robotické jednotky za 32 až 52 milionů korun. Hlavním důvodem investice je usnadnit pracovníkům práci zejména u rutinních či fyzicky náročných úkonů. Plánuje se například pořízení robota, který pomůže při přemisťování těžkých a objemných plechů. Zároveň s investicemi do modernizace plánuje Daikin také nábor dalších kvalifikovaných i méně kvalifikovaných pracovníků.

Výrobní hala plzeňského Daikinu je v regionu jednou z nejmodernějších, a to díky míře automatizace, přísným standardům bezpečnosti práce i důrazu na ekologické aspekty všech prováděných činností. Výrobní procesy plzeňského závodu by letos měla zmodernizovat další významná investice do robotizace. Schváleny jsou finanční prostředky ve výši 32 milionů korun. O dalších téměř 20 milionech se jedná. Investice a nábor dalších pracovníků umožňuje dobrá ekonomická kondice společnosti.

Robot přemisťující těžké a objemné plechy

Stávajícím zaměstnancům by měla ulehčit práci například automatická pájící jednotka, robot na přemisťování těžkých a objemných plechů, zautomatizování lepení etiket na obaly, nebo robot vkládající měděná kolínka do tepelných výměníků. „Cílem plánovaných investic je celkové urychlení výroby klimatizačních jednotek pro domácnosti, které velmi úspěšně prodáváme skoro po celém světě. Pozitivním efektem je usnadnění práce pro současné pracovníky. Výrazně namáhavé procesy a výrazně rutinní činnosti postupně přenecháváme strojům,“ uvádí Jan Voch, správní ředitel plzeňského Daikinu, a dodává: „Od další fáze modernizace výrobní haly očekáváme větší efektivitu práce i větší spokojenost nově příchozích pracovníků.

Zajímavé motivační benefity

Vedení Daikinu dlouhodobě usiluje o to, aby byl plzeňský závod stále atratktivnějším zaměstnavatelem v době, kdy na trhu práce není dostatek vyhovujících zodpovědných pracovníků. Zaměstnancům v současné době proto poskytuje celkem 23 benefitů. Patří mezi ně např. příspěvek 20 000 korun pro nové zaměstnance, kteří zdárně projdou zkušební dobou, možnost pružné pracovní doby, příspěvek na penzijní připojištění, životní pojištění, různé finanční bonusy, obědy za 22 korun, vzdělávací kurzy, nebo 3 firemní autobusové linky pro pracovníky ze vzdálenějších lokalit.

Plzeňský Daikin v roce 2018 přijal 249 nových kvalifikovaných pracovníků, což je o 35 % více než v předešlém roce. Navyšování počtu pracovníků je díky úspěšným prodejům klimatizačních jednotek po celém světě plánováno i pro rok 2019.

 

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.