Podnikatelům chybí kanceláře i provozovny, Bezrealitky.cz tento segment výrazně posílí

Estimated read time 3 min read

Největší český portál pro přímý prodej a pronájem nemovitostí Bezrealitky.cz se výrazněji zaměří na nabídku kancelářských prostor, provozoven i skladů. Reaguje tak na rostoucí poptávku ze strany zájemců a nedostatek vhodných nemovitostí na trhu. Portál v současnosti nabízí skoro tisícovku nebytových prostor po celé České republice a v příštím roce by rád jejich počet výrazně navýšil. Cílem je stát se v tomto segmentu – stejně jako v případě bytů a domů – zásadním hráčem na realitním trhu a důležitým partnerem majitelů a správců jednotlivých objektů.

Především ve velkých městech je kvůli ekonomickému růstu výrazný nedostatek nebytových prostor vhodných pro podnikání. Obsazenost kanceláří, provozoven i skladů je nejvyšší za deset let a některé typy prostor nejen v Praze dlouhodobě schází. Portál Bezrealitky.cz by proto majitelům rád ve svých kampaních připomněl, jak jednoduché je nabídnout jejich nemovitost k pronájmu svépomocí. Dle předpokladů jsou na trhu momentálně zatím neinzerované stovky tisíc metrů čtverečních volných kancelářských a skladovacích ploch od firem, správců, bytových družstev nebo jednotlivců.

Portálu Bezrealitky.cz se podařilo v segmentu nebytových prostor posílit již letos díky celorepublikové kampani, která jasně ukázala zájem ze strany majitelů a správců. V nabídce nyní má zařízené i nezařízené kanceláře jak v obytných domech v centrech měst, tak v business centrech nebo skladové plochy v průmyslových halách. Kanceláří má Bezrealitky.cz v aktuální nabídce skoro 450, skladů a dalších nebytových prostor pak dalších 500. Podle Hendrika Meyera, výkonného ředitele portálu Bezrealitky.cz, je potenciál ještě vyšší.

„Věříme, že jsme schopni motivovat celou řadu vlastníků, aby zařadili své prostory do pronájmu. Týkat se to bude především menších a středně velkých ploch, často i těch, které jsou typově specifické, případně takových, kde vlastník uvítá spoluúčast na rekonstrukci,“ zmiňuje Meyer. „Řádově by se mělo jednat o stovky tisíc metrů čtverečních ve městech po celé České republice, které chceme pro celý trh zajistit v následujících letech. Již první vlna naší kampaně jasně ukázala, že celou řadu majitelů ploch prostě nenapadlo tyto prostory nabídnout k pronájmu, přestože o ně byl ve chvíli, kdy se objevily v nabídce, zájem.“

Jaké typy kanceláří a skladů momentálně chybí?

  • Kanceláře mezi 80 – 120 m2 do 20 minut od centra
  • Provozovny v centrálních městských částech s výlohami
  • Objekty kombinující kancelář a sklad
  • Skladovací plochy s možností vozové obsluhy blízko centra

Kdo nejčastěji hledá vhodné prostory?

  • Mikropodniky a malé podniky
  • E-commerce subjekty, které potřebují ke svému provozu i malé a středně velké sklady
  • Logistické společnosti, hledající městské huby
  • Prodejci v centrech velkých měst

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.