Solar Global založil obchodníka s elektřinou

Estimated read time 2 min read

Jeden z největších tuzemských výrobců energie ze slunce, skupinaSolar Global, a.s. se rozhodla založit vlastního obchodníka s elektřinou. Pod společností Solar GlobalEnergyřídí obchod s elektřinou významný český manažer v energetice Jan Fousek.Společnost Solar GlobalEnergy je součástí jednoho z předních českých fotovoltaických producentů, skupiny Solar Global,která v současnosti začíná obchodovat vlastní produkci. Nejdříve na velkoobchodních trzích, později hodlá nabízet zelenou elektřinu nabízet i na maloobchodním trhu. Důvodem k založení vlastního obchodu je velikost stávajícího portfolia vlastních elektráren a množství zdrojů, které skupina servisuje skrze svoji společnost Solar GlobalService, a.s. Skupina rovněž v minulosti připojila stovky solárních střešních systémů domácnostem a firmám a plánuje další investice do obnovitelných zdrojů energie i celé řady dalších projektů se zaměřením na zelenou energii.

„Cílem Solar GlobalEnergy je obchodovat zelenou elektřinu z vlastních solárních elektráren, ale i dalších obnovitelných zdrojů energie, na velkoobchodnícha maloobchodníchtrzích za lepších podmínek, než je prodej veškeré produkce jednomu odběrateli. Finální metou je pro nás vytvoření komerční virtuální elektrárny,“ říká Jan Fousek, který obchod s elektřinou v Solar GlobalEnergyvede.

Jan Fousek se k firmě připojil letos v dubnu.„Skupina Solar Global se za dobu fungování stala významným hráčem na trhu. Pro její další rozvoj a při založení obchodníka s elektřinou považujeme za důležité, aby ji vedl zkušený manažer, který je profesně úspěšně spojen s obchodováním energií,“ uvádí Vítězslav Skopal, zakladatel skupiny Solar Global.

 

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.