Jak prodat nemovitost bez realitky? Nový start-up mění realitní trh

Estimated read time 4 min read

Každý den se zhruba 200 lidí v České republice rozhodne prodat nebo pronajmout nemovitost svépomocí. Možnosti inzercí na navštěvovaných realitních serverech jsou ale pro soukromé majitele omezené. Situaci na realitním trhu se rozhodl změnit start-up ChciBezRealitky.cz. Ten umožňuje každému zdarma nahrát inzerát své nemovitosti. Majitelé si zároveň mohou přiobjednat službu sdílení inzerátu na 48 hlavních realitních portálech a na sociálních sítích. Denně tak mohou oslovit až 150 tisíc zájemců.

Start-up ChciBezRealitky.cz reaguje na rostoucí trend, kdy lidé stále častěji řeší prodej nebo pronájem nemovitostí sami. „Aby se nemovitost dostala k zájemci a zvýšila se tak šance na její prodej, je třeba ji zviditelnit. A to je možné hlavně přes realitní servery nebo přes sociální sítě. My umíme zajistit, aby se inzerát dostal až k 3 milionům uživatelů v České republice a každý den si ho adresně zobrazilo minimálně 100 lidí,“ uvádí Tomáš Opatrný z projektu ChciBezRealitky.cz.

Efektivní sdílení inzerátů

Zveřejnění nemovitosti na portále ChciBezRealitky.cz je zdarma. Pokud se majitel rozhodne sdílet svůj inzerát na předních realitních serverech, stačí, když si přiobjedná jeden ze dvou balíčků. „Za 399 korun získá měsíc placené inzerce na 48 hlavních realitních serverech, včetně portálů, kam by se jako jednotlivec jen obtížně dostával. Nahrání inzerce zajišťujeme my,“ uvádí Tomáš Opatrný. Tu samou službu může klient získat také na týden za 199 korun. „Současně zprostředkujeme inzerci na Facebooku, za kterou by jinak uživatel zaplatil 750 korun. Od nás tuto službu dostane zdarma a inzerát si cíleně zobrazí až 3 000 lidí denně,“ dodává Tomáš Opatrný.

Od ostatních portálů zaměřených na inzerci realit se ChciBezRealitky.cz liší nejen tím, že poskytuje prvotní inzerci zdarma, ale také pracuje s reklamou na sociální síti Facebook. „Efektivita je v tomto případě vysoká. Našim klientům se podařilo díky přesnému zacílení reklamy na této sociální síti prodat nemovitosti během velmi krátké doby,“ doplňuje Tomáš Opatrný.

750 inzerátů za 2 měsíce

Start-up ChciBezRealitky.cz spustil své služby koncem června letošního roku. Za první dva měsíce lidé nahráli 750 inzerátů. „Takový úspěch nás jen utvrzuje v tom, že na českém realitním trhu podobné služby chyběly,“ konstatuje Tomáš Opatrný.

Služby portálu ChciBezRealitky.cz nejsou postavené jen na inzerci. Každý z uživatelů, který si přiobjedná rozšířenou inzerci, automaticky zdarma dostává k dispozici soubor vzorů smluv. Dokumenty může použít například k bezpečnému pronájmu nebo prodeji nemovitosti. „Právě teď vyjednáváme o spolupráci s notáři, kteří budou pro klienty připravovat smlouvy na míru nebo zajistí služby notářské úschovny. Naším cílem je poskytovat komplexní služby, z nichž si klient bude moct vybrat ty, které potřebuje,“ dodává Tomáš Opatrný.

Služby pro developery i exekutory

Ačkoli má nový start-up za sebou jen dva měsíce fungování, jeho provozovatelé už nyní přemýšlí o dalším rozvoji. „Od začátku jsme zaměřeni pouze na soukromé majitele nemovitostí. To jsou vedle fyzických osob i firmy. Proto chystáme sekci pro developery, kterým chceme pomáhat s prodejem dokončených projektů. Zároveň připravujeme i sekci pro nabídku dražeb nemovitostí,“ uzavírá Tomáš Opatrný.

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.