Prostory už firmě nestačí. Jaké jsou možnosti rozšíření?

Estimated read time 2 min read

Firmě se daří a je nutné neustále rozšiřovat výrobu nebo přijímat nové zaměstnance. Za čas se limitem stanou příliš malé prostory. Jak tento problém řešit a co je vhodné v různých situacích? Podívejte se na dvě základní možnosti a zvolte tu, která vám bude vyhovovat nejvíce.

Záleží na typu firmy

Výběr nových prostor se liší podle toho, jestli máte průmyslovou firmu, nebo se zabýváte administrativními činnostmi. Nákup kancelářských budov může být v mnoha případech překvapivě dražší, než pořízení většího výrobního areálu na kraji nebo mimo město. Stejně tak je důležité brát v úvahu i fakt, že nabídka komerčních objektů není tak bohatá, jako nabídka jiných nemovitostí.

Pronájem

Pronájem je dobrou volbou pro firmy, u kterých je těžké předpovídat vývoj v období, které je delší než 5 let. V tomto případě totiž existuje poměrně reálné riziko krachu a nákup celého komerčního objektu by se nemusel vyplatit. Pronájem je poměrně flexibilní a je možné ho po čase opět změnit. Navíc je možné náklady uplatňovat v rámci účetnictví pro snížení základu daně.

Nákup komerčního objektu

V rámci nákupu komerčního objektu si můžeme představit i nákup pozemku, na kterém se vybudují nové průmyslové budovy. To nabízí výhodu vytvoření výrobních prostor přesně na míru. Ovšem je nutné počítat s delším časovým horizontem. Pokud pouze hledáte například výrobní objekty v Plzni nebo místo pro novou provozovnu či pobočku obchodu, vyplatí se obhlédnout co nejvíce nabídek a vše si skutečně důkladně promyslet i v rámci účetnictví. Často se povede sehnat pouze komerční objekty, které představám o vhodném novém sídle firmy nebo provozu odpovídají pouze částečně a bude nutné udělat úpravy.

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.