Svět se mění. Jak nyní fungují úspěšné firmy?

Estimated read time 3 min read

Současný globální trh je velmi dynamický a z dlouhodobého hlediska v něm přežijí pouze firmy, které se zuby nehty nedrží zažitých zvyklostí, ale naopak se vždy dokáží přizpůsobit aktuálním požadavkům zákazníků. Pokud máte pocit, že vaše podnikání stagnuje, máte nejvyšší čas na změnu myšlení. Přestaňte se držet starých struktur a aplikujte následující zásady.

Zachovejte si flexibilitu malé společnosti

Menší firmy mají oproti větší konkurenci značnou výhodu. Nejsou zatíženy nadměrnou byrokracií a nedrží se stereotypů. Zaměstnanci fungují mnohem efektivněji a obvykle nejsou „do počtu“. V tomto směru jsou nepostradatelným pomocníkem moderní softwarové aplikace. Kromě CRM a podnikových systémů k nim patří také identity manager – nástroj, se kterým je výrazně jednodušší správa identity personálu. Automatizace procesů vede k výrazné úspoře času, který lze využít jinak než na operativu.

Nebojte se personálních změn a propouštění nepotřebných zaměstnanců

Úspěšné firmy přechází na model většího počtu menších, ale o to výkonnějších týmů. Pravděpodobně zjistíte, že spoustu zaměstnanců vůbec nepotřebujete. Nebude to snadné, ale budete se s nimi muset rozloučit a ponechat si jen ty, kteří mají pro firmu reálný přínos.

A opět lze uvést praktický příklad. Výše jsme nakousli identity a access management. Po implementaci identity managera zjistíte, že vám bude díky zautomatizované správě identit stačit jediný IT administrátor namísto dvou.

Vytvořte motivující pracovní prostředí

Zaměstnanci, kteří ve vaší firmě pracují, protože musí, neodvádí ani zdaleka tak dobrý pracovní výkon jako vhodně motivovaný personál. Kromě finančního bonusu nabízejte smysluplnou a uspokojující práci a v neposlední řadě příjemné pracovní prostředí – atmosféra v týmu byla dlouhodobě podceňována, nyní však patří k nejdůležitějším pilířům při budování silné firemní kultury. Vašim cílem by neměla být pouze spokojenost zákazníků, ale i zaměstnanců, bez nichž by vaše podnikání nefungovalo.

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.