Technologický inovátor Rostislav Jirkal posiluje tým Risk Assurance v PwC ČR

Estimated read time 2 min read

Rostislav Jirkal vstupuje do týmu Řízení rizik mezinárodní poradenské společnosti PwC ČR na pozici ředitele. Zaměří se na další rozvoj poskytovaných služeb, zejména v oblastech Data Reporting a Process Mining, široký záběr služeb v oblasti Cyber Security až po úroveň SOC as a Service, technologií SAP včetně podpory správy licenčních práv v souvislosti s přechodem na SAP HANA a technologických trendů, jako jsou robotizace či využívání nástrojů virtuální reality. Do PwC ČR přichází ze společnosti CyberGym Europe, provozovatele špičkového kybernetického tréninkového polygonu, kde působil v roli CEO.

Rostislav Jirkal profesně působí v sektoru budování a řízení rozsáhlých informačních infrastruktur od roku 1990. Jako podnikatel založil počátkem 90. let Servodata Group, která se v minulé dekádě řadila mezi 30 největších IT společností na českém trhu a pokrývala všechny velké platformy HW a SW, včetně IBM, HP, Microsoft, EMC / DELL a RedHat. V roce 2016 se připojil ke skupině QED jako přidružený partner a vedl CyberGym Europe v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Rostislav představuje pro náš tým výrazné posílení jak v oblasti znalosti trhu a jeho potřeb, tak v oblasti zákaznických vztahů. Jeho široké znalosti nám pomohou lépe adresovat potřeby našich klientů a připravovat jim řešení přímo na míru, která budou plně reflektovat aktuální požadavky regulatoriky, jako je např. GDPR nebo eIDAS, ale zároveň budou přímo podporovat jejich klíčové činnosti,“ říká Tomáš Kuča, PwC CEE Risk Assurance Leader.

Rostislav Jirkal absolvoval obor ekonomie a management na ČVUT v Praze. Ve své praxi byl oceněn mnoha prestižními profesionálními oceněními včetně získání titulu nejlepší IT firmy (2015, Servodata).

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.