V mužské konkurenci se lépe prosazují mladší ženy

Estimated read time 2 min read

Jednatelé společností s ručením omezeným a členové představenstev a dozorčích rad akciových společností jsou nejčastěji ve věku mezi 40 a 49 lety, a jednoznačně mezi nimi převládají muži. Ženy v orgánech českých firem tvoří jen čtvrtinu. Strukturu statutárních orgánů tuzemských firem podle pohlaví a věkové struktury.

V obchodním rejstříku českých firem je na pozici jednatelů v případě společností s ručením omezených a členů představenstva nebo dozorčí rady v případě akciových společností zapsáno více než 475 000 fyzických osob. Se 73 % jednoznačně převládají muži, ženy tvoří zhruba čtvrtinu.

Členové orgánů tuzemských firem jsou nejčastěji ve věku mezi 40 a 49 lety (28,6 %), následuje věková kategorie 50 – 59 let (23,1 %), 30 až 39 let (21,3 %) a 18 až 29 let (6,6 %). „Čím nižší věková kategorie, tím vyšší podíl žen, nicméně ke genderové vyváženosti mají orgány tuzemských firem daleko,“ hodnotí výsledky studie analytička Bisnode, Petra Štěpánová. „Výsledky analýzy naznačují, že mladší ženy se v mužské konkurenci lépe prosazují,“ dodala analytička Petra Štěpánová.

bisnode-cz-150701

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.