Valeo má za sebou rekordní pololetí

Estimated read time 3 min read

Společnost Valeo, přední světový výrobce pro automobilový průmysl, zveřejnil finanční výsledky za první pololetí roku 2016. Ve všech klíčových ekonomických parametrech zaznamenala výrazný nárůst proti stejnému období loňského roku.

„V posledních několika letech jsme díky spolupráci všech týmu vytvořili z Valeo technologicky zaměřenou, vysoce inovativní, dynamicky se rozvíjející a výdělečnou společnost. Dokazují to naše skvělé výsledky za první pololetí 2016. Získali jsme o pětinu více nových objednávek v celkové hodnotě 12,8 miliardy eur, provozní zisk vzrostl o 20 % a čistý profit stoupl dokonce o 23 %. Naše strategie zaměřená na inovace v oblasti snižování emisí CO2 a intuitivního řízení se ukazuje jako správná. Na pozadí silného růstu tržeb na všech hlavních světových trzích můžeme potvrdit, že dosáhneme cílů, které jsme si na letošek stanovili v roce 2015. A to navzdory nejistotám, které mohou mít vliv na evropský automobilový trh po nedávném rozhodnutí o vystoupení Spojeného Království z Evropské unie,“ říká Jacques Aschenbroich, předseda představenstva a výkonný ředitel Valeo.

Tyto skvělé výsledky souvisí s celkovým celosvětovým růstem výroby automobilů, která celkově stoupla asi o 1,5 %. Například v Evropě se produkce nových aut zvýšila o 7 %, v severní Americe o 4 % a v Asii o 1 %. Naopak velký propad má za sebou jižní Amerika (-24 %).

Vedle dosažení provozního zisku 647 milionů eur (+20%), resp. čistého zisku 422 milionů eur (+23 %), Valeo hlásí velký úspěch v získání nových zakázek. Jejich hodnota se vyšplhala na 12,8 miliardy eur (+20 %). Navíc tyto objednávky jsou rovnoměrně rozdělené mezi všechny hlavní trhy:

– 37 % Asie, z tohoto množství připadá 24 % na Čínu (hned 43 % z tohoto množství si objednali lokální čínští výrobci)

– 37 % Evropa (a Afrika)

– 24 % severní Amerika

Nárůst objednávek v prvním pololetí táhly především inovativní produkty související s technologiemi snižující emise CO2 a elektronické systémy řízení, na jejichž vývoji se podílí i pražské vývojové centrum.

Vedle prvovýbavy se ale dařilo také divizi náhradních dílů, která zaznamenala meziroční nárůst tržeb o 6 % na 845 milionů eur. Na následujících stránkách najdete podrobné tabulky s finančními výsledky skupiny Valeo.

 

 

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.