Vhodně zvolená audiovizuální technika jako základ úspěšné prezentace

Estimated read time 2 min read

Jak na efektivnější prezentaci, poradu, přednášku nebo jinou akci, v rámci které hraje roli perfektní ozvučení a ostrý obraz? Nepodceňujte význam výběru audiovizuální techniky a poohlédněte se po moderním řešení, jehož prostřednictvím hravě udržíte pozornost publika a předáte přítomným informace ve špičkové kvalitě.

Zaostřeno na projektor

Základním kamenem audiovizuální techniky je bezesporu projektor. Zařízení slouží k převodu obrazu z PC/notebooku na určitou plochu, obvykle plátno. Kvalita promítaného obrazu závisí především na rozlišení (vyšší rozlišení znamená ostřejší obraz na plátně) a použité technologii. Za nejkvalitnější (špičkový obraz, čisté barvy) jsou obecně považovány projektory s DLP čipem, jejichž pořizovací cena se pohybuje řádově ve statisících. Proto je pro většinu firem, které audiovizuální techniku využívají spíše sporadicky, ekonomičtější volbou pronájem projekční techniky.

K důležitým parametrům projektoru patří také svítivost a projekční vzdálenost, respektive velikost plátna. Konkrétní parametry si nechte na základě individuálních požadavků doporučit přímo od prodejce/pronajímatele.

Na jakou plochu promítat?

Bez odpovídající promítací plochy vám bude k ničemu i ten nejdražší projektor. V zásadě se nabízí tři varianty: promítání na plátno, projekční tabuli nebo zeď. Poslední možnost vás nebude nic stát, ale neslibujte si od ní příliš kvalitní obraz.

Výhodou projekční tabule je univerzálnost. Kromě promítání ji využijete také jako klasickou tabuli. Můžete na ni psát smazatelným fixem. V tomto směru je lepší dražší tabule v keramickém provedení. Lakované tabule jsou levnější, ale méně odolné.

Nejvyšší kvality projekce dosáhnete promítáním na plátno. Sice ho nevyužijete na psaní jako tabuli, ale můžete ho umístit na libovolné místo a v případě potřeby kdykoliv použít. Nebudete-li ho využívat pravidelně, opět se jako úsporné řešení nabízí pronájem plátna z půjčovny.

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.