Víte, jak si v Praze vybrat firmu na účetnictví?

Estimated read time 2 min read

Nevyznáte se ve firemním účetnictví, případně potřebujete poradit s daněmi z příjmů, odvody či dalšími podobnými záležitostmi? Jen v Praze najdete celou řadu firem, které vám s těmito úkony mohou pomoci. Ne každá je však spolehlivá. Poradíme vám, jak na výběr externí účetní firmy.

Hlavní roli hrají zkušenosti

Účetní firma musí mít ideálně bohatou historii a dlouholeté zkušenosti. Pokud například hledáte firmu, která provádí účetnictví na Praze 5, je dobré si nejprve zjistit, jaké účetní firmy v dané oblasti působí. O jejich historii se snadno dozvíte z internetu. Čím více najdete referencí, tím lépe.

Firma má nabízet komplexní služby

Kvalitní účetní firma má být schopna za vás vyřídit vše, co se týká účetnictví a daní. Působí-li jako daňový poradce v Praze, má zajistit, abyste s daněmi neměli potíže u příslušného finančního úřadu. Mezi běžné služby patří kromě poradenství a samotného vedení účetnictví také třeba zajištění firemních auditů. Výběr firmy na audit je velmi důležitý, neboť právě audit vám pomáhá snížit firemní náklady a optimalizovat tak chod firmy.

Služby pro všechny

Dobrá účetní firma se neorientuje pouze na velké podniky s velkými obraty. Má být k dispozici i pro malé firmy a živnostníky, pro které není snadné se vyznat v daních z příjmů a samotném vedení účetnictví.

Nabízí bonusy

Pokud patříte k drobným živnostníkům, najděte si účetní firmu, která vám nabídne levné služby. Mnohé firmy navíc nabízejí různé služby zdarma, zejména v oblasti daňového poradenství. Můžete tak ušetřit tisíce korun ročně.

Foto: Pixabay.com

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.