Vzácné mince a medaile za 100 milionů korun se budou dražit v Praze

Estimated read time 2 min read

V Praze proběhne aukce vzácných historických mincí a medailí v očekávané celkové hodnotě 100 milionů korun. Aukce je naplánovaná na pátek 22. listopadu 2019 od 13 hodin v Hotel Mandarin Oriental.

Jedna z největších letošních aukcí numismatických předmětů v České republice. Pořadatelem je numismatický aukční dům Macho & Chlapovič.

V první části se bude dražit sbírka mincí a medailí z období Marie Terezie, Františka Lotrinského a Josefa II. V druhé všeobecné části půjde o dražbu různorodých mincí, medailí a bankovek. Od antických a keltských mincí, přes bohemikální ražby, ražby mincí Habsburků z našeho území až po současné mince a bankovky.

Celkem půjde do dražby téměř 2000 položek. Mezi nejvzácnější předměty patří zlatá korunovační medaile z roku 1743 vydaná u příležitosti korunovace Marie Terezie v Praze. Její vyvolávací cena začíná na částce 60.000 €. Další položkou je velmi vzácný 5dukát Rudolfa II. z roku 1606 z mincovny v Praze. Větší násobky dukátů Rudolfa II. patří mezi velmi vzácné a vyhledávané. Tento kus pochází ze staré sbírky a je k mání za vyvolávací cenu 100.000 €. Zajímavou položkou je i první emise státovky z roku 1919 s nominální hodnotou 500 korun, jejímž autorem je Alfons Mucha. Tento exemplář je ve výjimečném stavu a jeho cena startuje na 40.000 €.

Očekávaný celkový aukční výnos bude přibližně 100 milionů korun. Aukce se zúčastní stovky sběratelů z několika kontinentů. Na aukci pořádané aukčním domem Macho & Chlapovič před dvěma lety v Praze padl dosavadní český numismatický rekord. Tehdy byla za 17 milionů korun vydražena nejvzácnější česká mince, zlatý svatováclavský desetidukát z roku 1937.

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.