Základní pravidla, která je vhodné dodržovat při sjednání nebankovní půjčky

Estimated read time 3 min read

Nebankovní půjčka měří všem stejně. Identické podmínky u ní mají podnikatelé, zaměstnanci, nezaměstnaní a třeba i senioři nebo studenti. Díky jednoduchosti a rychlému vyřízení je stále populárnější. Naučte se, jak si půjčit zodpovědně a vždy ve váš prospěch.

Finanční rozvaha je vždy na místě

Každý žadatel by si měl udělat jasno v tom, jaká je jeho aktuální finanční situace a té půjčku podřídit. Musíme mít spočítáno, jak vysoké jsou vaše měsíční příjmy a od nich odečíst celkové výdaje. Jedině tak získáte perfektní přehled o tom, jakou výši může vaše online půjčka mít. Měsíční rozvaha je rozhodující, protože nebankovní půjčka má splatnost v řádech dní. V ideálním případě si půjčení naplánujte tak, aby vám splacení půjčky (vrací se obvykle celá částka nejednou + příplatek) vyšlo na termín po výplatě. Kdybyste náhodou měli problém půjčku včas vrátit, včas kontaktujte společnost a domluvte si posunutí termínu.

Prověřte si poskytovatele

Velké změny do nebankovního půjčování vnesla novela zákona o spotřebitelském úvěru, která platí od prosince 2016 (podrobněji se změnám věnuje tento článek). Díky ní zmizely z trhu podvodné firmy, jenže ne zcela úplně. Jistotu, že jednáte s férovou společností, budete mít, když její jméno najdete v registru na webu ČNB. Je to důkaz, že jí byla vydána licence k poskytování nebankovních úvěrů. Nebojte se také poskytovatele na cokoliv zeptat, i podle jeho přístupu k vám zjistíte, o jakou firmu se jedná.

Hledejte nejvýhodnější nabídku

Půjčky nebankovní nabízí v ČR několik set společností, můžete si tedy vybírat. Rozhodně tomu věnujte čas, můžete tím výrazně ušetřit na poplatcích. Pokud si budete půjčovat poprvé, obraťte se na Via SMS s.r.o. Aktuálně nabízí půjčku až do výše 8000 Kč zcela zdarma. Budete tak mít jedinečnou šanci si princip nebankovního půjčování vyzkoušet

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.