Elektromobil testován na pražském letišti

Estimated read time 2 min read

Společnost ABB, přední světový dodavatel technologií pro energetiku a automatizaci oznámila spolupráci s Letištěm Praha, kterému zapůjčí zdarma nabíjecí stanici pro elektromobily ABB Terra 51 /50kW. Jedná se o pilotní projekt v oblasti nových technologií s cílem šetření nákladů a životního prostředí. Na projektu se kromě ABB partnersky podílí také společnost Nissan, která rovněž zdarma zapůjčuje elektromobil Nissan Leaf. Společnosti ABB a Nissan již několik let spolupracují na mezinárodní úrovni a nabízí zákazníkům spolehlivé a vzájemně certifikované produkty pro E-mobilitu.
Zapůjčený elektromobil bude primárně nasazen zejména pro potřeby útvaru Airport Security, tedy pro zajištění bezpečnosti na letišti. Bezpečnostní pracovníci neustále projíždějí a kontrolují areál letiště, tudíž jsou vhodnými „testovateli“ auta na elektrický pohon. Rychlonabíjecí stanice Terra představuje spolehlivý produkt prověřený několika letým provozem v mnoha zemích, který je současně schopen pružně reagovat na další vývoj a trendy v oblasti E-mobility a s tím spojené požadavky zákazníků. ABB Terra 51 umožní nabití elektromobilu během velmi krátké doby 15-30 minut.

ABB (www.abb.cz) je přední světovou společností působící v oblasti energetiky a automatizace. Umožňuje zákazníkům ze sféry průmyslu a výroby a distribuce energií zlepšit jejich výkonnost při současném snížení dopadu jejich činností na životní prostředí. ABB má kolem 150 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. V České republice působí na osmi lokalitách a zaměstnává více než 3 300 lidí.

Společnost Nissan je považována za průkopníka mobility s nulovými emisemi. Model Leaf pak získal mnoho ocenění, včetně titulu Světové auto roku 2011. Nissan LEAF způsobil revoluci v našem smýšlení o budoucnosti přepravy. Jedná se o první sériově vyráběný 100% elektromobil na světě. Celkově bylo prodáno 83.000 těchto vozů.

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.