Repasované servery: Dobrá volba, když chcete výrazně ušetřit

Estimated read time 3 min read

Potřebujete pár dalších serverů, případně byste rádi obměnili ty stávající, protože jsou výkonově nedostačující a zastaralé? Každý dobrý podnikatel ví, že předpokladem úspěšného byznysu je optimalizace nákladů. Ale jak optimalizovat v případě serverů? Chcete-li ušetřit nemalou částku, můžete sáhnout po repasovaném hardwaru. Proč byste to měli udělat a na co si dát pozor? To se dočtete v tomto článku.

Pokud na serveru závisí chod firmy, neměli byste výběr „železa“ podceňovat. Zároveň se však neorientujte pouze podle výkonu – mnohem důležitější je spolehlivost. S omezenými finančními prostředky se však výběr poněkud zúží a nezbývá, než se poohlédnout mezi méně kvalitními značkami. Anebo se rozhodnout pro repasované servery.

Poznejte výhody repasovaného hardwaru

Repasovaný server je oproti novému serveru výrazně levnější. Přestože jde o starší hardware, výkonově je obvykle zcela dostačující, protože prodejci vybírají pouze taková zařízení, která v době uvedení na trh patřila ke špičce. Zároveň si nemusíte dělat vrásky nad kvalitou. Službu může vypovědět jak nový, tak repasovaný server, nicméně ty repasované jsou většinou výrazně spolehlivější než nové low-endové servery. A samozřejmě na ně získáte záruku.

Ale co si vůbec pod pojmem repasovaný server představit? Jedná se tedy o hardware, který byl v minulosti používán, poté z určitých důvodů vyřazen (obvykle v rámci modernizace) a po důkladné prohlídce opět vrácen do prodeje. Technici repasované servery pečlivě čistí a testují jednotlivé komponenty. V případě potřeby některé součástky nahrazují novými. Díky těmto opatřením je repasované zboží ve skvělém stavu.

Kde najdete kvalitní kousky?

V praxi samozřejmě záleží, u koho se po repasovaných serverech poohlédnete. Spolehlivý server bazar najdete například na www.czech-server.cz. E-shop českého specialisty ATICOM nabízí široké spektrum nových i repasovaných serverů za skvělé ceny. Odborníci s více než 20 lety zkušeností se postarají také o montáž serveru přímo ve vaší serverovně.

 

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.