Doosan Škoda Power dodá parní turbíny do Kazachstánu

Estimated read time 2 min read

Doosan Škoda Power byl vybrán jako dodavatel industriálních parních turbín pro Doosan Heavy Industries & Construction, která získala objednávku na projekt v Kazachstánu. Jedná se o dodávku pro paroplynový blok v petrochemickém komplexu Karabatan s celkovým výkonem 310 MW, který je situován v provincii Atyrau, severně od Kaspického moře ve zvláštní ekonomické zóně.

V této zóně je postupně budován rozsáhlý petrochemický komplex s odsolovacími jednotkami na výrobu sladké vody z vody mořské. Celý paroplynový blok bude vyrábět elektřinu primárně pro vlastní spotřebu a přebytky budou distribuovány do veřejné sítě. Koncovým investorem projektu výstavby je kazachstánská Integrated Petrochemical Complex (IPC) of Karabatan.

Doosan Škoda Power dodá dvě totožné turbíny o výkonu 56 MW včetně generátoru, příslušenství a převodovky. Kondenzační industriální turbíny MTD30 jsou osvědčené jednotělesové konstrukce. Pro projekt Karabatan je uvažován koncept s axiálním výstupem do vzduchového kondenzátoru a odběrem páry do regenerace. Konečné předání celého paroplynového bloku koncovému zákazníkovy je plánován na začátek roku 2018.

Kazachstán a okolní středoasijské země jsou velmi perspektivním trhem, neboť plánují do roku 2020 postavit podobné elektrárny o celkovém výkonu 23 GW. Projekt tak může být rozhodující referencí pro získání dalších zakázek v tomto středoasijském teritorium.

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.