Plzeňský Prazdroj investoval 90 milionů korun do rozšíření skladovacích prostor

Estimated read time 3 min read

Zástupce skupiny SABMiller Europe Ken Hitchcock v pondělí 4. dubna společně s představiteli Plzeňského Prazdroje symbolicky přestřihli pásku při slavnostním otevření rozšířeného skladu pivovaru v Plzni. Výstavba nových skladovacích kapacit o rozloze 6300 m2 trvala 8 měsíců a investice dosáhla 90 milionů korun.

Rostoucí zájem o značky Plzeňského Prazdroje na domácím i zahraničním trhu, nárůst výrobků a nových balení zejména pro maloobchod a zrychlení dodávky zákazníkům, to jsou důvody, proč Plzeňský Prazdroj investoval 90 milionů korun do rozšíření skladovacích prostor v plzeňském pivovaru. Po osmi měsících výstavby včera sklad slavnostně otevřeli zástupci SABMiller Europe a Plzeňského Prazdroje. Symbolického přestřižení pásky
se zúčastnili Ken Hitchcock, ředitel výroby pro evropský region, zástupce společnosti SWIETELSKY, která výstavbu zajišťovala, Diarmaid De Burca, technický ředitel Plzeňského Prazdroje a Stanislav Hamara, manažer závodu Plzeň.

Rekonstrukce a dostavba probíhala za plného provozu stáčírny. „Všechny stavební práce byly pečlivě koordinovány a propojovány v plánovaných odstávkách výrobní linky, nezřídka i během víkendů. Přesto se nám podařilo vše dokončit dva týdny před plánovaným termínem,“ uvedl Ing. Martin Hašek, ředitel oblasti Plzeň Sever odštěpného závodu Pozemní stavby ZÁPAD SWIETELSKY stavební.

Rekonstrukcí vznikly nové skladovací prostory pro hotové výrobky o rozloze 6300 metrů čtverečních a nové nakládací brány pro urychlení nakládky. Vytvořením nových nakládacích míst a změnou logistických procesů se zvyšuje propustnost kamionů pivovarem a eliminuje se skladování v externích skladech, což přináší velké finanční úspory. Současně má pivovar zboží plně pod kontrolou z hlediska kvality při manipulaci a skladování.

Objem skladovaných výrobků díky novým prostorům vzrostl o téměř 8 tisíc palet, což představuje 220 plně naložených dlouhých kamiónů. Celková plocha skladovacích prostor se tak zvýšila na 37 000 palet ve všech skladech v areálu závodu. Manipulaci s výrobky nyní ve skladu zajišťuje celkem 37 plynových či elektrických manipulačních vozíků,“ upřesňuje Stanislav Hamara, manažer závodu Plzeň.
V roce 2006 Prazdroj investicí cca 1 mld. Kč vybudoval novou centrální stáčírnu a první část nových skladů. Před 8 lety se realizovala první etapa přístavby nové části skladu. Letos v květnu Prazdroj dokončí ještě zadní nakládku v původní části skladu.

Do budoucna plánuje Plzeňský Prazdroj novou plechovkovou linku včetně linky pro nové typy plechovkového balení (Slim, Sleek, Big) a sklad prázdných plechovek. Důvodem je rostoucí poptávka po plechovkovém balení piv.

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.