Wizz Air je nejzelenější aerolinka v Evropě

Estimated read time 3 min read

Společnost Wizz Air, jedna z nejrychleji rostoucích leteckých společností v Evropě a největší nízkonákladový dopravce ve střední a východní Evropě, je zároveň leteckou společností s nejnižšími emisemi CO2 na cestujícího. S 56,5 g CO2 na cestujícího a km (v květnu 2019) je Wizz Air leteckou společností s nejmenší ekologickou stopou na cestujícího. Společnost Wizz Air postupuje proaktivně a zahrnula údaje o emisích do svých měsíčních statistik, aby cestující měli pro svá odpovědná rozhodnutí k dispozici všechny potřebné informace.

Společnost Wizz Air provozuje moderní flotilu letadel Airbus A320, A321CEO a A321NEO s průměrným stářím 4,7 roku, jednou z nejmladších flotil v oboru. Hodnota emisí CO2 na cestujícího a kilometr u Wizz Air v posledních letech neustále klesá a v květnu 2019 klesla oproti předchozímu roku o 4,4 %. S objednanými více než 250 letadly Airbus A321NEO se bude společnost Wizz Air i nadále v těchto ukazatelích zlepšovat a v příštím desetiletí se ekologická stopa každého cestujícího sníží o jednu třetinu.

 

Výsledky za měsíc květen 2019
RPK (množství pasažérů násobených počtem nalétaných kilometrů) 5,656 miliónů km
Počet cestujících 3,47 miliónů
Emise CO2 319 760 tun
Gramů CO2 na pasažéra a km 56.5 g

Rodina letounů A320neo je průkopníkem nejnovějších technologií, například motorů nové generace a designu kabiny pro cestující, a dosahují úspory 20 % nákladů na palivo. I A321neo pokročil v ohledech k životnímu prostředí, například ve srovnání s letadly předchozí generace snížil o téměř 50 % hlukovou stopu. I motor Pratt & Whitney Geared Turbofan od uvedení do provozu na začátku roku 2016 prokázal slibované snížení emisí oxidů dusíku o 50 procent.

József Váradi, generální ředitel společnosti Wizz Air, řekl: „Cílem společnosti Wizz Air je osvobodit naše životy a nabídnout dostupné cestování, a to k přírodě co nejohleduplnějším způsobem. Stát se odpovědným podnikem a zajistit udržitelnou budoucnost pro příští generace není žádný závod. S nejnižšími emisemi CO2 na cestujícího a kilometr v oboru je Wizz Air nejzelenější volbou v letecké dopravě. Vytyčili jsme si ambiciózní cíle, abychom dále omezili dopad na životní prostředí nasazením nejnovějších technologií a dalším snížením emisí CO2 na cestujícího do roku 2030 o třetinu. Letadla A321NEO, která mají pro Wizz Air konfiguraci 239 sedadel, a motory Geared Turbofan společnosti Pratt a Whitney přinášejí nejčistší a nejšetrnější existující technologii.“

Další články

Další články autora

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.